Filmy koreańczyk

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje koreańczyk. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zbliżają się mistrzostwa świata w karate. Stany Zjednoczone Ameryki muszą wystawić pięciosobową drużynę reprezentacyjną. Eliminacje są więc w toku. Zakwalifikowani zostają: Alex, Tommy, Virgil, Sonny i Travis. Mimo że zupełnie różnią się od siebie, zarówno charakterem i sposobem na życie, to jednak udaje im się znaleźć wspólny język i nawiązuje się pomiędzy nimi nić przyjaźni.
Uno to światowej sławy tajski celebryta, który, by chronić swoją reputację, zgadza się na udział w programie telewizyjnym, polegającym na podjęciu kilkudniowej pracy w małych lokalnych placówkach w Korei Południowej. Drogą losowania idol musi pracować w psiej kawiarni, prowadzonej przez Lee Dae Byeola. Dla Uno to ogromne wyzwanie, gdyż wiele lat wcześniej został zaatakowany przez swojego ukochanego pupila. Jednak ze wsparciem Dae Byeola mężczyzna powoli zaczyna przełamywać tramę, całym sercem angażując się w opiekę nad jednym ze schorowanych psiaków.
Rok 2001. Ludzie bez pracy w portowym mieście Vigo. Sześciu mężczyzn pracowało w stoczni, która została zamknięta. Spędzają czas w La Naval, barze otwartym przez jednego z nich. Rico oprócz baru opiekuje się 15-letnią córką, Reiną. Dla niej stał się strażnikiem i moralizatorem. Lino ciągle wypełniania wnioski o zatrudnienie. Amador popadł w alkoholizm i mówi o powrocie swojej żony. José jest żonaty z Aną, która pracuje w fabryce konserw i opon. Santa, sumienie grupy, czasem fantazjuje o Australii. Prawdę mówiąc, wszyscy są połączeni jak syjamskie bliźnięta...


Upadek

7,7
Na jednej z obwodnic Los Angeles utworzył się korek. Utknął w nim także William Foster (Michael Douglas). Przykre wydarzenia ostatnich dni oraz potworny upał irytują go do granic możliwości. Rozwścieczony zostawia samochód i wyrusza przed siebie. Sfrustrowanego mężczyznę próbuje powstrzymać detektyw Prendergast (Robert Duvall).
Historia o prawym człowieku, który uświadamia sobie, że cały świat obrócił się przeciwko niemu. Nagle, z nieznanych mu powodów, opuszcza go żona, a jej nowy kochanek przekonuje Larry’ego, że powinien on wyprowadzić się z domu i zamieszkać w tanim, obskurnym motelu. Na domiar złego, kariera naukowa Larry’ego staje pod wielkim znakiem zapytania.
W filmie Jestem na tak w roli głównej występuje Jim Carrey jako Carl Allen, człowiek, który bierze udział w programie samodoskonalenia, opartym na jednej prostej regule: mówić "tak" wszystkim i wszystkiemu. Z początku uwolnienie potęgi słowa tak w zdumiewający i niespodziewany sposób zmienia życie Carla, ale wkrótce odkrywa on, że otwarcie się na niezliczone możliwości może mieć i swoje złe strony.
Według przedstawicieli reżimu Korei Północnej wszystkie sceny, wydarzenia i przedstawione miejsca mają obrazować wręcz idealną rodzinę żyjącą w najlepszym na świecie kraju. Witalijowi Manskiemu jednak z powodzeniem udało się pokazać zupełnie coś innego, a mianowicie skomplikowany mechanizm, za pomocą którego mieszkańcy Korei Północnej są poddawani po prostu indoktrynacji – i to już od najmłodszych lat.
Dwoje młodych ludzi spotyka się w autobusie do Seattle. Oprócz tego, że są obcokrajowcami, ona jest Chinką, a on - Koreańczykiem, łączy ich również to, że mają problemy z prawem. Kobieta jest na zwolnieniu warunkowym, a mężczyzna ucieka przed policją. Tych dwoje połączy romans...
Młoda kobieta (Juliette Lewis) wprowadza się do mieszkania, odziedziczonego po babci. Jej chłopak (William Hurt) nie zabardzo jest zadowolony z tego pomysłu. Jane jednak chce się usamodzielnić i postanawia zamieszkać sama. Poznaje nowych sąsiadów, którzy są strasznie dziwni. Najbardziej dokuczliwa jest jednak 80-letnia staruszka, która mieszka pod nią. Przeszkadza jej wszystko, a jej drzwi do mieszkania są ciągle zamknięte. Jane zostaje przez nią terroryzowana...
Oto świat Ariela: mała, nieco zaniedbana dzielnica handlowa w dolnej części Buenos Aires, gdzie włoscy sklepikarze pokrzykują przez cały dzień, Koreańczycy handlują przedmiotami spod znaku feng-shui, a stary Osvaldo nie sprzedaje niczego. Tu matka Ariela prowadzi mały sklepik z damską bielizną, a brat zajmuje się importem i eksportem. To świat oswojony i wygodny – zwłaszcza w porównaniu z ogarniającym Argentynę powszechnym chaosem. W panującym w kraju ogólnym bałaganie wielu młodych ludzi poszukuje swoich korzeni. Nie chodzi tu jednak o poznanie własnej tożsamości, ale raczej o spełnienie biurokratycznych wymogów, po to, by uzyskać paszport kraju przodków, który umożliwi im wyjazd do europejskiego raju – miejsca, gdzie nadzieja jest wciąż żywa. Ariel marzy o czymś więcej, niż polski paszport. Miałby do niego prawo, bo jego dziadkowie uciekli niegdyś z Polski przed Holokaustem. Ale on przede wszystkim pragnie zrozumieć… Dlaczego jego ojciec opuścił rodzinę wkrótce po narodzinach syna, aby walczyć w Izraelu? Czemu nigdy nie wrócił? Dlaczego nie poruszyło to specjalnie ani matki, ani starszego brata? Prawda jest jednak nieuchwytna. Gdy ojciec Ariela w końcu powraca, przywozi ze sobą nowe prawdy, nową historię, i wreszcie, bardzo spóźniony uścisk – utracony na tak długo.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…