Filmy nowy jork, psychiatria

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nowy jork, psychiatria. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Requiem dla snu pokazuje historię czterech mieszkających na Brooklynie bohaterów, którzy przez narkotyki niszczą sobie życie. Są nimi: Tyrone Love, Marion Silver, jej chłopak Harry Goldfrab oraz jego matka Sara. Tyrone i Harry zaczynają sprzedawać narkotyki - sami także są uzależnieni. Niestety im dłużej w tym siedzą, tym trudniej jest im się utrzymać. Z kolei matka Harry'ego otrzymuje od swojego lekarza podejrzane tabletki dzięki którym czuje się zadziwiająco dobrze.
Agent FBI Joseph Pistone ma za zadanie wniknąć w szeregi mafijne Nowego Jorku. Tajna operacja ma trwać kilka miesięcy. Joseph przybiera pseudonim Donnie Brasco i poznaje starzejącego się mafiosa Lefty′ego Ruggiero. Ten, chcąc zaimponować Donniemu, postanawia wciągnąć go do "rodziny".

K-PAX

7,8
Chyba każdy z nas czuje się czasem jak kosmita. Kiedy rzeczywistość staje się trudna do zniesienia, ludzie często uciekają w świat własnej imaginacji. W skrajnych przypadkach dochodzi nawet do całkowitego zerwania ze światem realnym, wtedy pomóc może tylko hospitalizacja. Co jednak zrobić z facetem, który nie dość że jest przekonany o swoim nieziemskim pochodzeniu, to jeszcze traktuje to jako coś zupełnie naturalnego, wręcz normalnego? Z takim właśnie przypadkiem musi zmierzyć się dr. Mark Powell (JEFF BRIDGES), wybitny psychiatra, trochę znudzony "szaloną monotonią" swojej codziennej praktyki. Prot (KEVIN SPACEY), bo tak każe o sobie mówić ów pacjent, twierdzi, a właściwie wie, że jest kosmitą. Jak sam mówi, jego rodzinny dom to oddalona o tysiąc lat świetlnych planeta K-PAX, na której życie wygląda zupełnie inaczej niż u nas. Na początku dr. Powell podchodzi do niego, jak do kolejnego "świra", jednak z czasem ze zdziwieniem odkrywa, że w tym co mówi Prot rzeczywiście może być trochę prawdy. Poza tym nie maskowana odmienność tego niezwykłego "człowieka" zaczyna znakomicie wpływać na innych pacjentów szpitala psychiatrycznego. Jego spokój, to, jak rozmawia z ludźmi; często czyni więcej dobrego niż lata terapii. Jednak wszystko co piękne, kiedyś musi się skończyć. Prot twierdzi, że zanim skończy się lato, będzie musiał powrócić na swoją planetę...


Luke Shapiro właśnie kończy liceum. Czekają go ostatnie wakacje przed pójściem na studia. Luke jest dealerem narkotyków. Dr Jeff Squires jest jego psychologiem i klientem. Podczas swoich długich rozmów starają się dociec, jaki jest sens życia i co jest w nim najważniejsze. W między czasie, Luke zakocha się, a Jeff będzie się musiał uporać z kryzysem małżeńskim.
Nowojorski gangster Paul Vitti (Robert De Niro) należy do grona najpotężniejszych ludzi Ameryki. Dorastał w mafijnym środowisku i od początku był przygotowywany do przyszłych obowiązków przez Manettę, swojego mentora. Zawsze silny, siejący wokół strach był przez wszystkich, poza swoim odwiecznym wrogiem Sindonem (Chazz Palminteria) szefem konkurencyjnej familii, który czyha na jego życie. W chwili, gdy ma objąć władzę nad całą mafijną rodziną, przeżywa kryzys. Staje się sentymentalny i nerwowy, co nie umyka uwadze najbliższych i wspólników. Chcąc wyjść z dołka i podołać oczekiwaniom, Vitti angażuje przypadkowo spotkanego psychoanalityka Bena Sobola (Billy Cristal). Oczekuje, że Sobol pomoże mu znaleźć przyczynę depresji a przede wszystkim uleczy go. Ben Sobol jest rozwiedzionym psychiatrą mieszkającym na przedmieściach Nowego Jorku wraz z kilkuletnim synkiem i narzeczoną (Lisa Kudrow), z którą zamierza niebawem wziąć ślub. Ten sympatyczny człowiek pozostaje pod ciągłym wpływem silnego ojca, człowieka sukcesu, terapeuty z Upper East Side. Spotkanie z gangsterem odmienia spokojne i stabilne życie Bena, które tak wysoko sobie ceni.
Szefowi mafii, Paulowi Vittiemu, kończy się okres pobytu w więzieniu. Zakłopotani Agenci FBI zauważają, że zaczyna się on zachowywać conajmniej dziwnie. Vitti cierpi na niezindentyfikowaną przypadłość, która charakteryzuje się wyśpiewywaniem piosenek z "West Side Story". Czy to prawdziwe załamanie nerwowe, czy tylko chytra sztuczka, która ma umożliwić mu wcześniejsze wydostanie się z więzienia ? Któż może mu pomóc,jak nie jego zaufany psychoanalityk, który tym razem sam potrzebuje pomocy. Odziedziczył on rodzinną praktykę, a wraz z nią wiele stresujących przypadków...
Wyzuta z uczuć szefowa kuchni, Martha James, zostaje zaskoczona nagłą śmiercią siostry, której dziesięcioletnia córka trafia pod opiekę bohaterki. Do tego musi dzielić restauracyjną kuchnię z uroczym, obiecującym kucharzem.
Thriller psychologiczny wyprodukowany przez Revolution Studios, Życie, którego nie było, opowiada historię Telly Paretta (Julianne Moore) prześladowanej wspomnieniami śmierci 8-letniego syna Sama, który zginął w katastrofie lotniczej, jaka wydarzyła się 14 miesięcy wcześniej. Usiłująca normalnie żyć i pracować, kobieta zostaje pewnego dnia poinformowana przez psychiatrę, dr Munce (Gary Sinise), że cierpi na przywidzenia, jej syn nigdy nie istniał, a ona fabrykuje wspomnienia. Zszokowana Telly usiłuje znaleźć dowody istnienia Sama – zdjęcia, nagrania video, książki. Wszystko jednak zniknęło. Przekonana, że traci zmysły, Telly spotyka Asha Corrella (Dominic West), ojca jednej z ofiar katastrofy lotniczej. Wspólnie, zaczynają szukać dowodów na istnienie swoich dzieci i własną poczytalność.
Historia zaczyna się w 1964, kiedy malarz Francis Bacon (Derek Jacobi) zaskakuje włamywacza George'a Dyera (Daniel Craig) buszującego w jego londyńskiej pracowni i domu w poszukiwaniu czegoś wartościowego. "Kim mógłbyś być?" - wykrzykuje artysta - "niewiele jest w tobie z włamywacza. Rozbieraj się i chodź do łóżka, a będziesz miał wszystko, czego zapragniesz". W tym momencie na zawsze zmieniło się życie obydwu. Dyer przez siedem lat był stałym modelem Bacona i starał się - finansowo wspierany przez Bacona - wydobyć ze środowiska i kultury klasy robotniczej, dostosować do zamkniętego świata artystów. Dyer został obdarowany drogimi garniturami i pieniędzmi, był zabierany w podróże do Paryża i Nowego Jorku, choć nie tworzyli z Baconem dobranej pary. Najwięcej radości dawała mu zazwyczaj wędrówka z młodymi ludźmi po paryskich barach, ale nie był w stanie stawić czoła nieustającym żartom swego dobroczyńcy. Dowcipny Bacon był w swoim żywiole, kiedy zabawiał się i pił z modelkami pozującymi do fotograficznych aktów, kpiąc ze wszystkiego i wszystkich: "Szampan dla moich prawdziwych przyjaciół, prawdziwe cierpienie dla fałszywych" i przedstawiając swoje niekonwencjonalne towarzystwo: "Witamy w obozie koncentracyjnym". Kiedy Dyer skarżył się na nocne koszmary, Bacon krótko replikował "George, nocne koszmary nie mogą być bardziej przerażające, niż życie".

London

7,0
Nic dziwnego, że burzliwy romans Syda i pięknej London zakończył się z hukiem. Syd jest totalnym wrakiem człowieka - odrętwiały z powodu alkoholu i narkotyków nagle odkrywa, że przyjaciele London namawiają ją do wyjazdu. Wściekły z powodu jej planów Syd, w towarzystwie swego dilera rozwala przyjęcie, mając nadzieję odwieść swoją miłość od opuszczenia miasta... bez względu na cenę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…